Жетекші ғылыми қызметкерлермен ынтымақтастық Оңтүстік Кореяның спорттық ұйымдары

APEМS-тің 2022-2026 жылдарға арналған даму стратегиясын іске асыру аясында APEМS серіктес университеттердің географиясын тұрақты негізде кеңейтуге тырысады.

Осылайша, 2024 жылғы 21 және 22 наурыз айында халықаралық ынтымақтастық бөлімінің басшысы Дина Сапарова Кореяның үздік Сhung-Ang University (CAU) және Sungkyunkwan University (SKKU) спорт университеттеріне барды, олардың әрқайсысында спорт ғылымы факультеттері кеңінен ұсынылған.

Чунг-Анг университетінің (CEU) 100 жылдық тарихы бар және Оңтүстік Кореядағы ең үздік 10 жоғары оқу орнының қатарына кіреді. Ол жыл сайын әр түрлі деңгейдегі және мамандандырудағы 30 мыңнан астам маман шығаратын, сондай-ақ 3500-ге жуық шетелдік студенттерді оқытатын жеке университет. QS-Чосонның айтуынша, университет Азиядағы ТОП100 оқу орындары арасында 1-ші орында тұр.

CAU-ға барған Дина Сапарова университеттің халықаралық департаментінің басшыларымен және өкілдерімен кездесті, олар: Джей Би Шин - халықаралық қатынастар және халықаралық студенттік ұтқырлық департаментінің директоры, Эйнсворт Джонг Мин Ли – халықаралық қатынастар және халықаралық студенттік ұтқырлық департаменті директорының орынбасары, Со Хи Чой – халықаралық қатынастар департаментінің қызметкері.

Sungkyunkwan University (SKKU) – он жетекші университеттерде орналасқан және Оңтүстік Кореяның ең көне және құрметті университеттерінің бірі болып саналады. Университет халықаралық рейтингтегі үздік жоғары оқу орындарының 5% - в кіреді. SKU оқыту сапасы бойынша ең үздік университеттердің бірі болып танылады және QS нұсқасы бойынша 145-ші орында тұрған 200 әлемдік үздік рейтингке кіреді.

SKKU - да университеттіңде халықаралық ынтымақтастық департаментінің басшыларымен кездесу өткізілді: Вон Тэ Хи – халықаралық ынтымақтастық департаментінің директоры, Теодор Сигл-Халықаралық қатынастар департаментінің халықаралық байланыстар жөніндегі үйлестірушісі.

Кездесулер барысында өзара түсіністік туралы Меморандум (MoU) жасасу және студенттер мен оқытушылардың академиялық ұтқырлығы, корей ғалымдарының APEMS базасында дәріс оқуға және шеберлік сабақтарын өткізуге сапары, бірлескен ғылыми зерттеулер жүргізу сияқты бағыттар бойынша ынтымақтастықты бастау мүмкіндіктері талқыланды.