Қосымша мамандану - Майнорлар
Спорттық менеджмент

Модуль сипаттамасы

Спорттық менеджмент жоспарлау, ұйымдастыру, басқару, бақылау, бюджеттеу және кәсіби спорт пен физикалық белсенділіктің әртүрлі түрлерімен байланысты контексте бағалау сияқты іскерлік әрекеттерді қамтиды.

Спорттық менеджмент табыс табу мақсатында спорт командасын немесе спорт клубының іскерлік жағын басқару үшін қажетті дағдыларды дамытады. Болашақ міндеттерінің ішінде студенттер спорттық ұйымдарды басқару және ілгерілету, ареналар мен стадиондарды басқару және ойын-сауық спорттық іс-шараларын ұйымдастыру үшін қажетті кәсіби тәжірибе жинауды күтуі керек.

Спорттық менеджмент спорттық құрылыстарды басқару, спортшыларды іріктеу, спортты басқару, көшбасшылық және персоналды басқару, спорттық маркетинг, демеушілік және сату сияқты бөлімдерді қамтиды.

Қалыптастырылатын негізгі құзыреттер

1. Спорттық жетістіктерге байланысты психологиялық процестер мен құбылыстарды түсіну.

2. Спортшылардың спорттық көрсеткіштеріне, денсаулығы мен әл-ауқатына әсер ететін психологиялық факторларды талдау және бағалау қабілеті.

3. Спортшыларды оқу-жаттығуларға және жарыстарға психологиялық дайындау бағдарламаларын жасау және қолдану.

4. Командалармен жұмыс және спорттық ұжымдарда ұжымдық рухты қалыптастыру.

5. Спортшыларды жарақаттану және қалпына келтіру кезеңдерінде психологиялық қолдау бағдарламаларын жасау.

6. Спортшылардағы күйзеліс пен мазасыздықты басқару.

7. Балалар мен жасөспірімдермен спортпен айналысу, олардың спорттық әлеуетін дамыту және өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.

8. Спортты басқарудағы жоғары бәсекелестік пен қысым жағдайында тиімді басқару дағдыларын дамыту.

9. Қарым-қатынас дағдылары және спорт психологиясы саласындағы әртүрлі спортшылар топтарымен, жаттықтырушылармен және басқа мамандармен жұмыс істей білу.

10.Спорт психологиясы бойынша сыни тұрғыдан ойлауды және теориялық білімдерін практикада қолдана білуді дамыту.

Бұл құзыреттер «Спорт менеджменті» модулінің студенттеріне спорт саласының білікті маманы болуға және спорттық ұйымдар мен іс-шараларды басқаруда тиімді шешімдер қабылдауға көмектеседі.

Модуль пәндері

Спорттық менеджмент және маркетинг – 5 кредит

Жеке өсуді басқару және көшбасшылық – 5 кредит

Minor жүзеге асырылатын БББ атауы